I quit shampoo vol. 2


Tohle je moje zimní verze oblékání pro přežití. Oversized bomber, pořádný svetr a Nike Air Force 1.

Zajímalo vás, jak se to dále vyvíjí s mým závazkem nemýt si vlasy. Ve svém úsílí samozřejmě nepolevuji, ale rozhodně to není procházka růžovou zahradou. Vlasy se mi mastí v podstatě pořád stejně rychle. Respektive z jednoho dne se interval protáhl lehce nad jeden a půl, kdy moje vlasy vypadají čisté. Jednou týdně si vlasy umývám vodou se sodou a ta je umyje naprosto dokonale, ale trochu mě po ní svědí pokožka hlavy, takže musím spoléhat i na další altenativy šampónu. 

Vyzkoušela jsem tyhle:

Jablečné pyré (1/2 pyré 1/2 vody) - výhodou je, že je to velmi příjemné a hezky voní. Jeho mycí vlastnosti jsou ale omezené. Funguje na trochu mastné vlasy, ale v dalších fazích je už moc neumyje. Spíš osvěží.
Marocký jíl - Rhassoul (vrchovatá lžíce zalitá hrnkem horké vody) - výhoda je, že je skvělá na pokožku hlavy a dá se použít na celé tělo. Nechává ale vlasy susší a takové trochu tuhé, což je ale na jednu stranu fajn, protože už není potřeba žádný lak ani tužidlo. Nedoporučuji ale 2x po sobě - zůstal mi ve vlasech hřeben!

Tak uvidíme, jak se to bude dále vyvíjet. Neztrácím ale naději.