In His Studio

I made this post 2 days ago but unfortunately due to some error on blogger they had to remove it and last night they finally post it back again. Im sorry.

all from H&M expect for the Jessica Simpson shoes
/
všechno z H&M kromě Jessica Simpson botů

Im sure it sound quite romantic to live with and artist coming to his studio every once in while. I mean the studio looks great! Quite honestly though i do not really enjoy the smell of turpentine and Im really clumsy so I can congratulate myself every time my visit does not leave any permanent damage and that can certainly ruin the romantic atmosphere. Nonetheless the studio is beautiful artfully messy and it has perfect lighting.
This time we even made a video together. Im still working on editing it but it is coming soon.

/

Zní to jistě romanticky žít s umělcem a chodit za ním do jeho ateliéru. I to studio samotné je skvělé. Jenže upřímně, pach terpentínu mi příjde docela vlezlý a já jsem hrozně nešikovná a tak si můžu gratulovat pokaždé, když moje návštěva nezpůsobí nenapravitelné škody a to jakoukoliv romantickou atmosféru spolehlivě zabije. Ale jinak je to vskutku krásné, umělecky zabordelené místo s dokonalým světlem. Navíc jsem tam s Joshem natočili video. Pořád na něm pracuju ale můžu vám slíbit, že už teď vypadá zábavně.


PS: Uzel na košili je další způsob, jak se vynout celodením upravám zastrčené košile. Je to genialní, ráno si udělám uzlík a ten se celý den ani nehne.