WOW indeed

shirt and shoes H&M; pallazo pants Asos
/
košile a boty H&M; palácové kalhoty Asos
I had known about yesterdays art opening Now&WOW at Langhans Gallery for about three weeks. Im sure you can imagine my surprise when the day before yesterday I received e-mail with a congratulation that photographs from my blog were going to be shown there as well. I would say it was quite out of place considering that no one bothered to ask me if they can use my images. It was very shocking that gallery with such a good name, or so I thought, was not able to follow simple rules of copyright. If they would have approached me with such a offer I would have agreed but only if i could choose the photos myself. They presented some of my very old photos taken with iPhone and even photographs which were taken for czech Elle or by other people. I really do not know what to say. I don't understand how the curator Walter Keller and other people involved can be so unprofessional.


/   


O včerejší vernisáži v Langhans galerii Now&WOW jsem věděla asi 3 týdny. Určitě si tedy dokážete představit mé překvapení, když mi předevčírem přišel e-mail s gratulací, že fotky z mého blogu byly vybrány a budou na ní prezentovány. Já bych řekla, že gratulace nebyla úplně na místě, vzhledem k tomu, že se mě nikdo neobtěžoval zeptat jestli by mohli mé fotky použít. Byl pro mě opravu šok, že seriózní galerie, jakou Langans je, nebo jsem si to alespoň myslela, nedokáže dodržet jednoduchá pravidla autorského práva. Kdyby mě s takovou nabídkou oslovili, rozhodně bych nedodmítla, ale rozhodně by mělo být mým rozhodnutím, které fotky z mého blogu se můžou na vernisáži prezentovat. Na vernisáži se jednak objevili fotky, které bych vystavit nesvolila (pár starých fotek pořízených iPhonem) a dále také fotky, ke kterým bych ani svolení dát nemohla, protože je pořídil někdo jiný (fotky z Elle a fotky od Paulíny). Nevím, co na to říct. Takové neprofesionální chování ze strany kurátora výstavy Waltera Kellera a dalších organizátorů mi přijde krajně nevhodné.
Možná to jiným bloggerům, jejichž fotky byly na výstavě taky k vidění nevadí, ale já s takovým jednáním prostě nemůžu souhlasit.