Living Paleo
If you are following me on instagram you surely noticed that cooking is great part of my life. I decided to go Paleo about two months ago and give up on so many kinds of food was easier than I thought it would. I was used to eating great amounts of dairy products and I would easily drank a liter of milk a day and I thought it was fine. However I feel much better since I stopped. Other things like pastry or pasta I hadn't been eating much for years so I didn't have problem giving them up at all.
I dont want to write long article about what paleo is though, we all have google right?!
If you feel like that maybe its little too extreme just read Good Calories, Bad Calories by Gary Taubes and you will very quickly give up all your assumptions you have about what is healthy eating.
 
/
 
Pokud mě sledujete na instagramu tak jistě víte. že jídlo a vaření je velká součást mého života. Přejít na Paleo dietu (neděste se, dieta znamená způsob stravování) jsem se rozhodla asi před dvěma měsíci a vzdát se tolika věcí bylo mnohem jednudušší než jsem očekávala. Byla jsem zvyklá jíst velké množství mléčných  výrobků a klidně jsem vypila i litr mléka denně a myslela jsem si, že je to v pořádku ale od té doby, co jsem je jíst přestala, se cítím mnohem lépe. Jiné věci, jako například pečivo nebo těstoviny nejím už dlouho, takže s tím jsem neměla nejmenší problém.
Nebudu vám tady psát dlouhý článek o tom co paleo vlastně, když skvělý popis najdete například v rozhovoru tady.
A pěknou tabulku o tom proč jsou vajička se slaninou zdravá volba tady.
Pokud vám to přijde jako trochu extrém přečtěte si knihu Good Calories, Bad Calories od Garyho Taubes a myslím, že se hodně rychle vzdáte všech predpokladů, které jste měli o tom co je zdravé stravování.
Ps: recepty na mrkvové cupcakes a cuketové brownies najdete na mém pinterestu a takovou domací salsu nebo cuketové těstoviny zvládne úplně každý:)