The night is the darkest before the dawn


I must admit that one of the reasons why I have been posting so rarely lately is that I have been quite dissatisfied with my photos. I am not sure if it is because I feel uninspired and I don't know what to wear apart from jeans and biker jacket or I am bored with my own photos. Might be little bit of both so it definitely helps when I have my pictures taken by somebody else with distinctly different style. Like in this case by my friend Bethany. Come back to Prague, plz!
Well anyways I will do my best to post more and not to be lazy to write in English. I have an interesting two weeks coming up so that will reflect positively on my blog for sure. 
/
Musím se přiznat, že jeden z důvodů proč sem v poslední době přispívala tak málo, je moje věčná nespokojenost s kvalitou mých fotek. Nevím jestli je to nedostatkem inspirace a tím, že si ted většinu času vystačím s džínama a křivákem nebo, že me prostě už nudí můj styl fotek sám osobě. Asi je to kombinace obojího ale alespoň jedno dokážu zlepšit, když mě fotí Bethany. 
Budu se snažit vám to ale snažit vynahradit. Čekají me teď dva zajímavé týdny, tak by to nemělo být nijak těžké.